Hardwell in Ohrid, Macedonia

Stadion Biljanini Izvori Ohrid - Hardwell in Ohrid, Macedonia

Stadion Biljanini Izvori Ohrid
Srijeda 2.8.2017
Iz 8:00 sve do 23:59
Stadion Biljanini Izvori Ohrid
MacedoniaOhridАСНОМ, Охрид6000
Prikaži na mapi
4132 učesnik
Организатор: Avalon Produkcija

ИСТОРИЈА ВО НАЈАВА:
HARDWELL- NO.1 WORLD DJ ВО 2013 & 2014, ЗА ИЛИНДЕН ВО МАКЕДОНИЈА!

Почитувани,
Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017, на 2ри август на стадионот „Билјанини извори“.
Високотиражниот хитмејкер со години е во топ 3 најдобри диџеи на светската ранг листа, а воедно е и најмладиот на кој тоа му пошло од рака. Директните преноси на спектакуларните настапи во живо со кои Hardwell едно по друго ги освојува најголемите фестивалски бини на планетата, заедно со спотовите и видеоблогот на YouTube, вкупно имаат повеќе од милијарда прегледи. Станува збор за досега незабележан случај на успех на електронската сцена, но и феномен кој одекна во светската музичка индустрија.
Неговите продуцентски вештини ги обезбедија и најголемите глобални ѕвезди како што се: Rihanna, Coldplay, Ellie Goulding, 30 seconds To Mars. Покрај популарните ремикси, најголемиот успех на Hardwell му го донесоа неговите хит синглови: „Spaceman“, „Countdown“, „Jumper“, „Apollo“ и многу други. Минатата година излезе и неговиот деби албум со наслов „United We Are“, од кои произлегоа хитовите: „Arcadia“, „Young Again“ и „Sally“.
Во последниве неколку години, Hardwell е официјално најбараниот светски диџеј и продуцент.
Сите информации околу продажбата на билети ќе бидат објавени во средината на јануари.

Одиме понатаму,
Авалон Продукција


Prikaži više
***************************

WORLD NO. 1 DJ & PRODUCER HARDWELL HEADLINES OHRID CALLING FESTIVAL IN 2017

We are pleased to announce that the Number 1 DJ in the world Hardwell, will be coming to the Ohrid Calling Festival in 2017, on 2nd August, at Biljanini Izvori Stadium.
This top-selling hit-maker from the Netherlands remains the king of the global Top 100 DJ rank list for the second year running and is also the youngest ever holder of the coveted World’s No.1 DJ title.
Hardwell’s unprecedented success story in the electronic scene doubles as a phenomenon which echoed through the world music industry. In the last couple of years, his producing skills secured the favours of the biggest global stars such as Rihanna, Coldplay, Ellie Goulding and 30 Seconds to Mars. While Hardwell’s fame was fuelled by popular remixes, his enviable success was brought on by hit singles “Spaceman“, “Countdown“, “Jumper“, “Apollo“ and many more. Hardwell’s newest album “United We Are“ features hit singles ‘Arcadia“, ‘Young Again“ and “Sally”.
All information about the ticket sales, we`ll announce in the middle of january.

Avalon Production
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Prikaži neke ljubavi.

Dajte nam se sviđa!

Hvala ti.

Kao i svaki želim pomoć puno.

Hvala ti.